Американският производител на електромобили Tesla беше засегнат от съдебно дело заради публикации на главния изпълнителен директор Илон Мъск, включително анкетата му в Twitter за продажбите на акции, които доведоха до понижение на стойността на книжата на компанията, предава Ройтерс.
Инвеститорът в Tesla Дейвид Уагнър призова за достъп до вътрешни документи, за да се проучи дали Tesla и Мъск са нарушили споразумение с Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC), а членовете на борда не са изпълнили задълженията си.
През 2018 г. Мъск уреди дело със SEC, свързано с туита му, че планира да направи компанията частна, По този казус той се съгласи адвокатите на компанията да одобряват предварително туитовете му, които включват съществена информация за компанията.
Цената на акциите на Tesla, която се движеше близо до рекордно високи стойности, се понижи с около една четвърт, след като на 6 ноември Мъск каза, че ще продаде 10% от дела си, ако потребителите на Twitter са съгласни. Оттогава досега той е продал акции на стойност близо 14 млрд. долара.
Делото, заведено в Съединените щати, има за цел да получи информация, свързана с туитовете, включително документи, за да се установи дали публикациите за продажбата са били прегледани и одобрени предварително.
През март друг акционер съди Мъск и борда на директорите, като го обвини, че е нарушил споразумението си със SEC от 2018 г. и е изложил акционерите на загуба за милиарди долари.


Виц на деня - 24 юни
Извънредно! Откриха три трупа в общежитие в Угърчин
Времето във Варна на 24 юни 2026
"Войната" по пътищата взе една жертва за последните 24 часа
Огнеборците са реагирали на 151 сигнала през последното денонощие
Финансовият екип на Бърнам вдъхва увереност в несигурността
Туаймън: Разходите за живот свалиха Стармър
Туаймън: Тенденцията към многопартийна система във Великобритания ще продължи
Ziemba: Едва ли ще се върнем към статуквото отпреди войната с Иран
Историческите спорове с Полша засенчват усилията за възстановяването на Украйна
Skoda Peaq: 7 места, до 300 к.с и над 610 км пробег
Кражбите на катализатори придобиват чудовищни размери
Стар VW Golf стана звезда, след като беше пратен за скрап
Hummer отиде на дъното при пускане на лодка на вода
Nissan спира работа по електрическия Qashqai
Ким Чен Ун обяви мащабно превъоръжаване: Северна Корея ще строи по два бойни кораба годишно
Шампионът по гимнастика Еди Пенев разкрива, че е гей
Две жени и мъж са намерени мъртви в общежитие в Угърчин
Сенатът на САЩ гласува за прекратяване на войната с Иран
Мащабно прекъсване на тока удари Крим и окупирани райони на Херсон
преди 4 години Мъски се научи да дои балъците с пъмп енд дъмп стратегия при шиткойните и сега се опитва да прави същото и с акциите си, май. Ама тук леко инвеститорите са съвсем различни и номера няма да мине. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години ама че пед***али, стотици проценти покачване за последните две години и ся недоволни... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Егати, Мъск и да прцне го съдят, е как при това положение да не продадеш всички акции и да не станеш будистки монах :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар